Виховна робота

Корекційно-виховна робота в  закладі освіти – це система педагогічних засобів, спрямованих на внесення певних поправок, коректив у процес фізичного і психічного розвитку дітей з особливими освітніми проблемами.

Виховна система спрямована на створення належних умов для самореалізації дитини та розвиток її життєвих навичок і ціннісних орієнтацій.

Педагоги  закладу освіти піклуються про максимальний розвиток кожної дитини. Тут діти оточені особливою турботою та увагою. У роботі серед дітей головним стало прагнення забезпечити максимально можливе виправлення дефекту, досягти якомога більшого розвитку їх здібностей, залучити їх до активної участі в суспільно корисній праці.

Метою виховання учнів є формування морально-духовної життєво-компитентної особистості, яка успішно реалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал, про що зазначено в “Основних орієнтирах виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України”.

Метою виховання учнів з особливими освітніми потребами, конкретизуючи стратегічну мету, є соціальний розвиток особистості, покликаний сприяти її входженню в соціум.

З метою національно-патріотичного виховання, формування в учнів ціннісного ставлення до суспільства і держави у  закладі  освіти проводяться Уроки мужності: “Харків у роки Другої світової війни”,”Я – українець”, “Подвиг в ім’я України”, відеолистівка до воїнів АТО “Посвята Героям”,”Небесна сотня” тощо.

Цікаво та змістовно проходять традиційні виховні заходи: свята «Перший дзвоник», «Святий Миколай до нас у гості завітав», «Останній дзвоник», Новорічний карнавал.

лак

Свято «Наш гість – святий Миколай »

оьшг

Новорічний карнавал

Свято «Перший дзвоник»

 

рно

Свято «Останній дзвоник»

У  закладі освіти працюють гуртки: вокальний, іграшки, сучасного танцю, народознавства «Джерело», «Культура рідного краю», «Художня вишивка»; спортивні секції з футболу та загальної фізичної підготовки; клуби за інтересами «За здоровий спосіб життя», «Юний правознавець», «Світлофор», “Світ етики”. Заняття в гуртках, секціях, клубах сприяють розвитку творчих здібностей дітей. Вихованці – переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських конкурсів дитячої творчості у номінації декоративно-прикладне мистецтво.

рнве

Міський фестиваль художньої самодіяльності “Натхнення”

ш7

Шкільний конкурс “Новорічна ялинка – своїми руками”

л8ш

Відвідування Харківської обласної бібліотеки для дітей

нео

Туристичний зліт

У  закладі освіти здійснюється робота з пропаганди здорового способу життя, формування в учнів відповідального ставлення до свого здоров’я. Проводиться спільна робота з Харківським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді «Довіра» із залученням медичних працівників. Захоплюючими та повчальними були зустрічі на теми: засідання клубу друзів «Толерантне спілкування», ігротека «Права та обов’язки», лекція «ВІЛ/СНІД», бесіди «Профілактика наркоманії», «Репродуктивне здоров’я», «Протидія поширенню наркоманії».

онг

Волонтерський театр

Спортивні змагання у ході тижня фізкультури та спорту

Позашкільне життя класних колективів цікаве та змістовне. Діти відвідують Екопарк Фельдмана, Харківський цирк, планетарій, художній та історичний музеї, Харківський театр музичної комедії, Харківський театр для дітей та юнацтва, Харківський національний академічний театр опери і балету імені М.Лисенка, Харківський обласний палац дитячої та юнацької творчості тощо.

З метою розвитку дитячо-юнацького туризму та краєзнавства, вивчення історії, традицій та звичаїв рідного краю для учнів організовуються навчально-тематичні екскурсії: «Історичне минуле міста Харкова», «Храми наших душ», «Меморіал Слави», «Висота Конєва». Учні закладу відвідали м. Київ, здійснили подорож по містах України “Дорога у життя”.

дшш

Покладання квітів до Меморіалу Слави

У  закладі освіти створено дитячу організацію «Країна мрій», до складу якої входять дитячі організації «Краплинка»-1-4 класи і «Джерело»-5-10 класи. Мета діяльності дитячих організацій: самореалізація дитини, розвиток її здібностей, життєвих навичок і ціннісних орієнтацій, залучення до активної участі в житті учнівського колективу.

Учні  закладу беруть участь у волонтерському русі, а саме: виступають з виставами перед ветеранами війни та праці, вихованцями Харківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей “Гармонія”, відвідують поранених у зоні АТО воїнів у Військово-медичному центрі Північного регіону,  беруть участь у акції “Діти-дітям”- допомога дітям у зоні АТО, природоохоронних акціях “За чисте довкілля”, “Годівничка”, “Друге життя старим речам”, “Замість ялинки – зимовий букет” тощо. У рамках реалізації проекту “Моральний вчинок” волонтери надають  допомогу людям похилого віку у мікрорайоні навчального закладу та в догляді за тваринами Харківському міському центру гуманного поводження з тваринами, Харківському зоопарку.

Презентація загонів дитячої організації “Країна мрій”

Інформація для завантаження:

ОСНОВНІ ОРІЄНТИРИ ВИХОВАННЯ УЧНІВ.doc